Ankara Yenimahalle Boşanma Avukatı

ankara batıkent boşanma avukatı

Ankara Yenimahalle Boşanma Avukatı ve danışma konuları nelerdir? Ankara Yenimahalle ilçesinde görev yapan boşanma avukatı, özellikle çekişmeli boşanma davalarında ihtiyaç duyulan profesyonel hukuki destek sağlamaktadır.

Nitekim çekişmeli boşanma davasında eşler arasında karşılıklı bir mutabakat söz konusu olmadığı için boşanmanın maddi sonuçları hakkında dava öncesinde ve dava süresince pek çok uyuşmazlık ortaya çıkmaktadır.

Bu durum boşanma davasında karara varılma sürecini de uzatması bakımından olumsuz etkileyeceği için özellikle çekişmeli boşanma davalarında hukuki destek almak önem teşkil etmektedir.

Ankara Yenimahalle boşanma avukatı arayışınızda söz konusu nedenlerden dolayı alanında uzman avukat kadromuzdan hukuki destek almak için avukatlık büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Boşanma davalarında gerek anlaşmalı boşanma davaları olsun gerekse de çekişmeli boşanma davaları olsun yetkili aile mahkemesi sadece evlilik birliğinin sonlandırılmasına hükmetmemektedir.

Zira boşanma davasıyla birlikte pek çok uyuşmazlık da gündeme gelmektedir. Boşanma davalarına taraf olan kişilerin hayatında büyük önem taşıyan bu konularda avukat görüşü ile hukuki desteğe başvurması önem teşkil etmektedir.

Aile Hukuku Kapsamında Boşanma Davaları

Aile hukuku kapsamına giren boşanma davaları farklı sebeplere dayanması ve davaların açılma yöntemlerine göre pek çok farklı türde gündeme gelebilmektedir. Aile hukuku uyuşmazlıkları kapsamında aile mahkemelerinde görülen davalar genellikle şu uyuşmazlıklardan meyana gelen davalardan oluşmaktadır:

  • Anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları
  • Zina (aldatma) sebebiyle boşanma davaları
  • Hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış sebebiyle boşanma davaları
  • Suç işleme veya haysiyetsiz hayat sürme sebebiyle görülen boşanma davaları
  • Evi veya birlikte yaşanan herhangi bir konut ter etme sebebine dayanan boşanma davaları
  • Eşlerden birinin akıl hastalığına yakalanması nedenine bağlı olan boşanma davaları
  • Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle boşanma davaları
  • Ayrılık davaları

Boşanma Davalarında Avukatın Önemi

Boşanma davaları, uzun sürmesi ve kapsamlı oluşuyla davalı veya davacılar tarafından oldukça zorlu ve yıpratıcı bir süreç olarak görülmektedir.

Zira boşanmaya gerekçe olarak gösterilen nedenin yetkili mahkemeye sunulması, bu iddiaların ispatlanması için kanıt ve tanıkların ifadelerine başvurulması ve benzeri sebeplerden dolayı mahkemede karar verme aşaması giderek uzamaktadır.

Hal böyle olunca da taraflar 3 veya 4 yıla varan boşanma süreçlerinde oldukça yıpranmaktadır. Bunun yanında kimi zaman da hak kayıplarıyla karşılaşılması kaçınılmaz olmaktadır. Bu sebeplerden ötürü özellikle çekişmeli boşanma davalarında avukattan hukuki destek almak büyük önem taşımaktadır.

Ankara Yenimahalle Boşanma Avukatı

Ankara Yenimahalle boşanma avukatı hizmetimizden yararlanmak için Ankara merkezli faaliyetlerine devam eden hukuk büroları ve avukat büroları ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara hukuk bürosunda görev yapan avukatlar, meslekteki deneyimleri ve yaratıcı çözümleriyle boşanma davalarınızın kısa sürede istenilen biçimde sonuçlanması için gerekli profesyonel desteği sağlamaktadır.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN