Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma, Ankara boşanma avukatları olarak sürece başından sonuna dahil olduğumuz bir dava sürecidir. Çekişmeli boşanmanın anlaşmalı boşanmadan farkı ise aile birliğinin sarsıldığını düşünen ve ayrılmaya karar veren tarafların boşanma ile ilgili protokolde en az bir madde konusunda anlaşamamasıyla ortaya çıkar. Bunun dışında taraflardan birinin boşanmak istememesi, diğerinin istemesi durumunda, aldatma, cana kast, kötü davranış, evlilik birliğinin yeniden kuralamaması ve tarafların evlenmesinin üzerinden henüz 1 (bir) yıl geçmemişse bu durumda açılacak dava yine çekişmeli boşanma davası olacaktır.

Ankara aile mahkemelerinde görülen çekişmeli boşanma davaları,  isteğe göre yine bireysel başvuru ile olabilse de mahkeme sürecinin komplike olması, taraflardan haksız olanın anlaşılması için gereken delillerin mahkemeye sunulması, sürecin doğru bir şekilde takibi için bir Ankara boşanma avukatı ile çalışılması tavsiye edilmektedir.

Çocukların velayeti, ortak malların paylaşılması, nafaka gibi hayati önem taşıyabilecek konularda hak kayıpları yaşanmaması için tarafların çıkarlarını gözeten boşanma avukatları, çekişmeli boşanma davalarında önemli roller üstlenmektedir.

 

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN